Nebojte se jít za tím, co chcete

Nebojte se jít za tím, co chcete

Kdyby mě někdo před 18 lety řekl, kde dnes budu, nevěřila bych. Kdyby mě někdo před 3 lety řekl, co dnes budu dělat, věřila bych. Co se stalo? Jak je to možné, že obě dvě věty mají téměř stejný začátek, ale jiný konec?

Dnes se s vámi podělím o střípek z mého příběhu. Vždyť příběhy jsou teď mojí součástí a je pro mě čest poslouchat a potom psát ty vaše. Proč? Protože za nimi, za všemi těmi zkušenostmi a slovy se skrývá ta pravá podstata vás samotných. A mě ji baví objevovat. Protože pak najdeme i vaší misi. A celý váš život dostane úplně jinou šťávu. Pak chcete žít. Opravdu žít.

Před 3 lety jsem jsem absolvovala B School Marie Forleo a sestavila jsem ekosystém vzdělávání od malých superhrdinů po dospělé lídry. Od té doby už mě nikdo nemohl zastavit. Intenzivně jsem pracovala na svém seberozvoji. Uvědomila jsem si, že sice 15 let vedu Atlantu Akademii, ale s fixním myšlením, co se týče podnikání a s růstovým myšlením, co se týče dětí. Vždy jsem tu byla pro ně. Pro rodiče a jejich děti. Ale ne pro sebe a svoji rodinu.

Vždy jsem pracovala na metodikách, nových materiálech, spojovala jsem zkušenosti, kombinovala materiály a tvořila vzdělávání postavené na dovednostech pro život, kritickém myšlení a empatii. V očích ostatních jsme ale byli stále viděni jako „kroužek“. Není divu, za 15 let jsem nepřečetla jedinou byznys knihu a stále jsem jen myslela na to, jak mohu dětem pomoci uspět v angličtině v tom našem školním systému. Za 15 let jsem vytvořila navazující systém od mateřských škol do 9.tříd základních škol, pořádali jsme 15 let tábory a 2 roky Sweet and Chilli víkendy u nás doma.

A tak jsem začala pracovat na sobě a odstraňovat všechny ty bloky ze své hlavy, které mě brzdily posunout se dál a postavit se za své názory. Učila jsem se od světových lídrů jako je Brendon Burchard, Nicole Walters, Lisa Nichols a dalšími. Osobně jsem 9 měsíců pracovala s Gahmya Drummond-Bey v její Mastermind Impact YOUniversity a v lednu tohoto roku jsem poprvé nastoupila i do Mastermind Klubu Davida Koláře, což byl pro mě vstup mezi podnikatele v Čechách. Po 18 letech jsem šla na svůj první networking. Chápete to? Možná se smějete, ale já už nastoupila s jasnou vizí a misí, čeho chci dosáhnout a čím chci světu pomoci.

Všechny ty roky se znásobily a já si uvědomila, kde jsem opět na začátku a kde se mi všechny ty roky podnikání sečetly. Jsem připravena vést, ne následovat a to se stalo i mou misí. Vlastně tady vždycky byla jen jsem ji neuměla pojmenovat. Říkala jsem: „My děláme mnohem víc, než že učíme děti angličtinu.“ „My z těch malých hrdinů tvoříme dospělé lídry.“ A to se nám opravdu povedlo. Včetně těch, kteří teď učí s námi. Jsem na ně obrovsky pyšná.

A proč vám to tu všechno píšu? Protože i mě se najednou otevřela úplně nová kapitola života. Angličtina vždy zůstane mou součástí. Žiju v globálním světě. Ale já i díky podnikatelům našla sama sebe i v té české verzi. A to jsem nečekala. Netušila jsem, jakou hodnotu mohu přinést ostatním díky všem svým zkušenostem, studiu a svou podstatou. Protože teď se to vše spojilo. Pomáhám lidem poznat jejich nejvyšší hodnotu, popsat ji správnými slovy a díky příběhům, misi, sloganům a úderným větám ji prodat jejich klientům. Proč? Aby i oni mohli vést, a ne jen následovat.

Jděte svou vlastní cestou, i když vás nikdo nechápe. I když vám nikdo nerozumí. Pokud vy posloucháte svou intuici a víte, jak díky vaší práci můžete udělat svět lepším místem, jděte do toho. Nebojte se jít za tím, co chcete. I když to někdy trvá spousta let. Právě teď jste tam, kde máte být. A pokud potřebujete vyslechnout a slepit střípky dohromady, jsem tu pro vás i já.